Srí Lanka 2012 očami účastníkov časť druhá.

Jirka

 

Srí Lanka 2012

S možností navštívit Srí Lanku vlastně přišel fotograf Roman na společném focení v oboře v Malackách. Rozhodnuto bylo prakticky okamžitě. Další detaily a formální přípravy na cestu se odehrávaly přes e-mail s organizátorem foto-výpravy Jurajem Mackem.
Čas utekl jako voda a nastal čas odjezdu. Cesta na Srí Lanku byla naprosto bez problémů, jen příruční zavazadla byla pro jistotu „zredukována“ na přijatelnou hmotnost.

 

 


Vlastní program pobytu na Srí Lance byl Jurajem Mackem dopředu pečlivě naplánován. Hlavním cílem naší výpravy bylo fotografování. A fotografovat něco zajímavého se dá na Srí Lance opravdu snad na každém kroku. Ať to bylo v záchranné stanici mořských želv, nebo během pěších treků v deštném pralese, návštěvě národních parků a nebo při přesunech mezi jednotlivými lokalitami.

Jur ajovi zkušenosti a dobré zazvěření Srí Lanky poskytovaly možnost neopakovatelně nafotit místní endemity, ptáky, plazy, hmyz a savce (samozřejmě s notnou dávkou toho „fotografického štěstí“).
Srí Lanka nabízí nekonečné možnosti i pro fotografy krajináře – úžasné čajové plantáže, obdivuhodná rýžová políčka, nádherné pobřeží Indického oceánu a také dokumentární fotografie místních obyvatel při své každodenní činnosti mají své kouzlo. Srí Lančané jsou vesměs milí a země díky tomu působí celkově bezpečným dojmem.
Fotografování na Srí Lance je prostě radost.

Osobně si dovolím touto cestou poděkovat Jurajovi za výbornou organizaci průběhu celé foto-výpravy a také dobrému kolektivu zúčastněných fotografů - Stanislavovi, Romanovi, Martinovi a Vladimírovi. Dík patří také Dumindovi.

S přáním dobrého světla

Jirka Janoušek
www.PictureNature.cz

Ps.: Foto-výpravu na Srí Lanku s Jurajem lze jen doporučit.

Pár vydarených Jirkových obrázkov:

 

Sri Lanka 2012 Jirka-2462 Sri Lanka 2012 Jirka-2719 Sri Lanka 2012 Jirka-2129 Sri Lanka 2012 Jirka-8923 Sri Lanka 2012 Jirka-2839

   


© Juraj Macko 2011 Všetky texty a médiá uverejnené na tejto stránke sú výlučným vlastníctvom autora a nie je dovolené ich šíriť, používať a pozmeňovať bez jeho povolenia !