Srí Lanka 2012 očami účastníkov, časť prvá

IMG 6230

 

 

Srí Lanka s Jurajom  Mackom.

Pravděpodobnost získání pěkných snímků přírody je nepřímo závislá na počtu  obyvatel na kilometr čtvereční. V přelidněných  státech  Asie  příležitostí obdivovat nedotčenou přírodu kvapem ubývá. Z hladu po bílkovinách domorodci konzumují vše co se hýbe, proto si  ptáci a zvířata  drží i fotografa pěkně od těla.

 

 


Takovou zkušenost jsme udělali v Indonesii a s těmito obavami jsem  odjížděl i na Srí Lanku.
Juraj  Macko ale dokázal díky svým zkušenostem, znalostem a kontaktům  moje obavy rozptýlit.   Juro sestavil perfektní itinerář   vyladěný k dokonalosti během mnoha předchozích cest. Navštívili jsme řadu zajímavých míst, kde je stále ještě co fotografovat. Ptáci a zvířata podle svého chování nemají s lidmi až tak špatné zkušenosti.

Juro je znalec místní fauny a často objevil  zajímavé živočichy dřív než profesionální průvodci. Neocenitelné byly i jeho zkušenosti  při organizování dopravy a ubytování.    Nikdo nás neošidil a neokradl, což nelze pokládat za  samozřejmost. Pohodový výlet na Srí Lanku bych rád v budoucnu zopakoval a každému vřele doporučil.

 Vladimír Jurek
http://www.picturenature.cz/

Na záver pár fotografií ktoré sa podarilo Vladimírovi na Srí Lanke odfotiť - tak rybárik s netopierom v zobáku je naozaj bomba.

 

P.S. marec 2015: Vláďa výlet so mnou absolvoval znova v novembri 2014, spolu s Martinom Karešom. Jeho pár riadkov k tomuto termínu očakávam v krátkom čase Laughing

 

 MG 0605a  MG 0749  MG 1313  MG 1340

   


© Juraj Macko 2011 Všetky texty a médiá uverejnené na tejto stránke sú výlučným vlastníctvom autora a nie je dovolené ich šíriť, používať a pozmeňovať bez jeho povolenia !