Srí Lanka 2011 očami účastníkov, časť štvrtá

milan

 

Srí Lanka 2011

Mesiac po prílete z tropickej Srí Lanky som si našiel konečne čas a kľud na krátke zhrnutie a zhodnotenie tejto expedície. Tento tropický raj v indickom oceáne bol vždy na popredných miestach ktoré som plánoval navštíviť, minulý rok som sa tam už skoro vydal. A preto som po chvíli váhania prikývol. A neľutujem!

 

 

 

Srí Lanka je prekrásna krajina trópov, plná života a veľmi fotogenická.Juraj naplánoval širokú škálu lokalít s rôznymi fotografovateľnými objektami. Od vysokohorských pralesov, cez pláne slonej rezervácie až  po známe parky na juhu ostrova.

Každá mala svoje čaro a šikovný fotograf si vždy niečo našiel. V pralesoch rôzne jaštery, hady ale aj vtáky. V parkoch vodné vtáky, cicavce a podobne. Nevýhoda Srí Lanky pre fotografa je rovnaká ako je tomu v afrike, a to nemožnosť vystúpiť z auta pri prejazde parkom. Pri fotografovaní z auta sú totiž kreatívne možnosti, tak potrebné pre vznik dobrej fotografie, zásadne obmedzené. Napriek tejto jedinej nevýhode to bola cenná skúsenosť, videli sme krásny kus sveta, množstvo zvierat, spoznali sme inú mentalitu ľudí, spoznali ďalších kamarátov fotografov s ktorými sa spolu snáď ešte niekam do sveta pozrieme.

 

milan2   milan1 milan3

 

Organizácia Jurajom bola výborná. Je vidieť, že tu nebol prvý krát a vie na koho sa obrátiť a kam sa oplatí pozrieť. Ak ste niekedy snívali o návšteve tejto krajiny, tak na budúci rok neváhajte a oslovte Juraja.

Pekné sviatky a všetko dobré do nového roka

Milan Kánya, Trnava, 28.XII. 2011

   


© Juraj Macko 2011 Všetky texty a médiá uverejnené na tejto stránke sú výlučným vlastníctvom autora a nie je dovolené ich šíriť, používať a pozmeňovať bez jeho povolenia !