Srí Lanka 2011 očami účastníkov, časť tretia

spolone web Tretia časť s hodnoteniami účastníkov môjho tohtoročného workshopu "Fotografovanie wildlife na Srí Lanke"
Dnes Vám ponúkam pohľad manželov Dušana a Martiny Udvardyových, náruživých fotografov makra z Nových Zámkov

 

 

 

Sri Lanka.

Úplne neznáme miesto , kde som si dovolenku predstavoval, ako sem tam chodenie, sem tam fotenie a že by som sa sem tam niečo naučil o fotení a úprave fotiek. Ešte som dúfal, že to hádam bude dobre zorganizované – referencie boli fajn

Tak sme sa rozhodli s Maťkou a vložili sme svoj osud do rúk Juraja. Toť dvaja optimisti.
Nesklamali sme sa.

Písať o všetkom čo sme zažili, videli, odfotili, vyskúšali a naučili sa by bolo tak na román a na to som dosť lenivý, tak to skúsim zhrnúť.

Ubytovanie, doprava, organizácia bola fakt výborná a zvládala aj určité improvizácie, ktoré pri takejto ceste vždy vzniknú.

Prostredie. Je to asi prvé miesto, kde sa chceme obaja určite vrátiť.  Čo ešte chcete počuť, to hovorí za všetko. Krásna zelená krajina, ľudia s úsmevom na tvárach, komunikatívni a spravidla vedeli obstojne anglicky, teda sa človek niečo aj dozvedel. Jednoducho stvorené na fotenie. Juraj a sprievodcovia vedeli, kde čo je, kde čo hľadať, čo kam zobrať, ako sa priplaziť, prebrodiť a odfotiť.
Videli sme skoro všetko, v čo sme dúfali, iba na vážky nám zostalo trochu málo času. Pozrite si fotky – link pripojíme keď ich vytriedime a spracujeme. Určite nájdete fotky aj od ostatných“ účastníkov zájazdu“, sú krásne.

Keď som pri ostatných „účastníkoch zájazdu“ :-), pre nás, fotografovaním veľmi nepobozkaných, to bolo veľmi zaujímavé. Mali sme to šťastie, že všetci mali viacej skúseností ako my a každý fotil trochu inak. Teda sme videli viacero možností ako odfotiť a spracovať to isté. Bolo to veľmi osožné a zaujímavé. Všetci boli a sú ochotní pomôcť  a poradiť. Jednoducho super a za to im všetkým ďakujeme.
Fajn je aj to, že je to po dlhej dobe dovolenka, kde máme s Maťkou spoločné fotky na ktorých sme obaja. To sa týka asi aj Stana, ktorého fotiek je asi najviacej.

Tento typ aktívneho oddychu je charakteristický skorým budíčkom (4:30), „prechádzkami“, kde je vám teplo a potíte sa ako somár v kufri, horúčavou v džípe, balením a rozbaľovaním, presúvaním, ale hlavne úžasným komplexným zážitkom, ktorý vám nikto nevezme a to negatívne vám nebude vadiť!
Zhrnutie: organizácia, logistika, zážitky – super (špeciálne poďakovanie Jurajovi a jeho pravej ruke Dumindovi)

martina1 martina3 martina2

 

Duminda? To je na román :-) Ale jeho fotky určite nájdete na Jurajových stránkach.
Vzdelávanie - pre nás to bolo nasávanie vedomostí od všetkých, aj keď to na prvý pohľad vždy tak možno nevyzeralo. Ďakujem všetkým chalanom za trpezlivosť so mnou :-)
Bolo to krásne a chceme ísť znova.


Dušan a Maťa

Nové Zámky , 20.decembra 2011

 

dusan1   dusan3   dusan2

   


© Juraj Macko 2011 Všetky texty a médiá uverejnené na tejto stránke sú výlučným vlastníctvom autora a nie je dovolené ich šíriť, používať a pozmeňovať bez jeho povolenia !