Fotoexpedícia Botswana 2017

botswana uput 

 

 

Pozývam Vás na návštevu kolísky ľudstva, Afriky. Po dlhých prípravách na zabezpečení fotoexpedície na najvyššej úrovni Vám ponúkam možnosť navštíviť krajinu kde ešte vládne skutočná divočina Afriky - Botswanu

DSC 0594
Táto fotoexpedícia by sa dala tiež nazvať "Veľký okruh Botswanou" a v priebehu 14 (15) dní navštívime z hľadiska fotografie prírody a spoznávania krajiny tie naozaj najzaujímavejšie miesta ktoré Botswana ponúka.
Celá fotoexpedícia bude prebiehať na dvoch špičkových off-road vozidlách Land Rover Discovery 2. Šoférovať a starať sa o nás budú dvaja skúsení českí scouti ktorí krajinu dokonale ovládajú. Počas celej expedície bude pre prípad núdze zabezpečené satelitné telefónne spojenie.

Cesta začne stretnutím na letisku vo Viedni odkiaľ poletíme s medzipristátím priamo do mesta Gaborone, kde nás už budú čakať oba Land Rovery.  Prenocujeme v motoreste pri diaľnici a ďalší deň sa vydáme do oblasti Kalahari kde strávime dva dni medzi týmito úžasnými ľuďmi v rezervácii ktorá má pomôcť udržať ich kultúru a zvyky.

Potom sa vydáme do "Srdca Južnej Afriky" - do delty rieky Okavango. Tu sa budeme venovať fotografovaniu zvierat i krajiny, absolvujeme plavbu po kanáloch delty v lodiach. Voliteľne bude možné zabezpečiť pre prípadných záujemcov let malým lietadlom nad deltou za prijateľnú cenu.

Z delty Okavanga sa vydáme drojdňovú návštevu slaných plání Botswany - nekonečné množstvo krajinárskych motívov s úchvatnými baobabmi, a pre milovníkov vtáctva - plameniaky na dosah! Ide o jedno z mála miest na Zemi kde uvidíte Mliečnu cestu v celej jej nádhere.

Z plání sa presunieme do parku Chobe - ideálne miesto pre pozorovanie veľkej zveri. Nakoľko máme po celý čas k dispozícii vlastné off road vozidlá, nebudeme v parku limitovaní "časom ani miestom". Naši scouti umožnia každému účastníkovi získať tie najlepšie zábery, čo niekedy u "safari" organizovaných hotelmi, ktoré končia po dvoch hodinách, nie je možné. Prenajmeme si i lode s plochým dnom, ideálne okrem iného na fotografovanie a pozorovanie hrochov.

Z Chobe sa vydáme do oblasti Nata a Moremi Gorge, kde budeme pozorovať a fotografovať divú zver a je to jedno z posledných miest kde môžeme nafotiť nosorožce v relatívne voľnej prírode. Nezabudnuteľným zážitkom je napájadlo kam sa zhromažďujú po zotmení slony ktoré môžeme pozorovať z niekoľkých metrov.

No a potom presun na letisko a odlet do Európy.

flamingo

Termín fotoexpedície: 5.4. 2017  až 21.4. 2017

Celkový počet účastníkov :   6

Aktuálne voľných miest:       Prebehlo!

V prípade záujmu o účasť v niektorom ďalšom termíne píšte na dole uvedené kontakty!V cene je započítané :
Ubytovanie - mix jednoduchých chatiek a expedičných stanov (k dispozícii na mieste), v odľahlejších končinách plání iba stany (viď foto)
Strava a pitie: Raňajky a večere na táborisku, obedy počas dňa na plynových bombách - o všetko sa starajú naši scouti. Možnosť nákupov v miestnych supermarketoch, ceny cca ako u nás. Pitná voda v cene.
Ďalej cena obsahuje - 2 x off road autá, dvoch česky hovoriacich scoutov/vodičov, naftu na cca 3600 km, mýto, vstupy do parkov, 2x lode (Chobe a Okavango),

V cene nie je započítané:
Medzinárodná letenka VIEDEŇ <-> GABORONE 
Antimalarická profylaxia (Malarone)
Individuálne cestovné poistenie

Nápoje mimo pitnej vody (dostupné v supermarketoch po ceste)
Voliteľné výlety  - Let malým lietadlom nad deltou Okavanga - 1 hodina cca 155 USD na osobu
                        - Návšteva Victoria Falls - celodenný výlet - cca 170 USD na osobu (Vízum + taxi + vstup)


Dôležité upozornenie: Nie som cestovná kancelária. Jedná sa o spoločnú cestu kde sa spoločne delíme o náklady.

Pre viac informácií píšte na email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo vyplňte kontaktný formulár kontaktný formulár

Ozvem sa Vám v čo najkratšom možnom čase.

DSC 0229 DSC 0246 IMG 6873 DSC 0500


 

 

 

IMG 6811

  P3064418 DSC 0594 IMG 1249

 

 

 

 

IMG 7189

   


© Juraj Macko 2011 Všetky texty a médiá uverejnené na tejto stránke sú výlučným vlastníctvom autora a nie je dovolené ich šíriť, používať a pozmeňovať bez jeho povolenia !